Mail Listemize Üye Olun
Eklenen Sorulardan Haberdar Olun
Bize Sorun Gönderin
Bizlere Soru Göndererek Yardımcı Olun

Online Sınav


Haberler
Yeni Atananlardan İstenen Belgeler
Yeni Atananlardan İstenen Belgeler - Öğretmen olarak ataması yapılan arkadaşlardan il ve ilçe MEB ve
2012 Ağustos Branş Sıralaması
2012 Ağustos Branş Sıralaması - MEB tarafından açıklandı. Sorgulamak ve detayları öğrenmek için tıkl

Hava Durumu
Istanbul
Durum :
Derece :
Nem :
 
Seçmeli Matematik Uygulamaları Dersi ve Planı
Resim
 

Yenilenen Eğitim sistemi ile gelen yeniliklerden biri de seçmeli dersler. Seçmeli dersler içerisinde en çok tercih edilen dersler arasında bulunan Matematik Uygulamaları dersi ile öğrencilerin hem matematiği daha fazla sevmesi hem de günlük hayattta karşılaşılan problemlere akılcı çözümler bulunması ve tahmin gücünün geliştirilmesi amaçlanıyor.

“Matematik Uygulamaları” seçmeli dersi öğrencilere ne getirecek? 

Dersin genel amacı öğrencilere düzeylerine uygun matematiksel uygulamalar yapma fırsatı vererek matematiksel bilgi ve becerilerini geliştirirken öğrencilere matematiği sevdirmek ve matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmektir.Bu genel amacın üç bileşeni vardır.
1. Öğrencilerin aldığı zorunlu matematik dersinin genel amaçlarını desteklemek ve matematiksel deneyimlerini problem çözerek zenginleştirmek ve bu yolla matematiksel bilgilerini derinleştirmektir.
2. Öğrencilerin problem çözme ve kurma, akıl yürütme, iletişim, matematiksel kavramlar arasında, matematik ve diğer disiplinler arasında ve matematik ve günlük hayat arasında ilişkilendirme ve matematiksel düşüncelerini çoklu gösterimlerle ifade etme becerilerini geliştirmektir.
3. Öğrencilere matematiği sevdirmek, matematik hakkında doğru değerleri ve problem çözümünde gereken sabrı ve çabayı gösterecek tutumları kazandırmaktır.

Deytaylı incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.   
matematik uygulamalari dersi müfredatı,5 sınıf matematik uygulamaları,matematik uygulamaları,matematik uygulamaları dersi,matematik uygulamaları seçmeli dersi,5 sınıf matematik uygulamaları kitabı,matematik uygulamalari müfredati,matematik uygulamaları seçmeli dersi müfredatı,matematik uygulamaları dersinde ne yapacağız,5 sınıf matematik uygulamaları müfredatı